Помилка
  • Шаблон відображення не доступний. Будь ласка, зв'яжіться з адміністратором сайту.
      Харківська державна зооветеринарна академія (скорочено ХДЗВА) – один з найстаріших навчальних закладів України, основні завдання якого – навчально-виховна та науково-дослідна діяльність.  Історія академії це, передусім, історія двох інститутів – Харківського ветеринарного та Харківського зоотехнічного, які до 1960 року працювали самостійно і кожен з них має свою багату історію.  Академія – державний заклад освіти IV рівня акредитації, підпорядкований Міністерству освіти і науки України, здійснює підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації фахівців за державним замовленням та контрактом в межах компетенції наданої законодавством України та Статутом академії.
 
Академія здійснює підготовку фахівців за наступними освітньо-кваліфікаційними рівнями: «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр» та підготовку кадрів вищої кваліфікації в аспірантурі. В академії навчається близько 2000 студентів та 50 аспірантів.

Для проживання студентів академія має студмістечко з гуртожитками, що розташовані поруч з навчальними корпусами, розгалуженою мережею продовольчих магазинів; працюють кафе, їдальня, спортивно-оздоровчий, культурно-виховний та кінно-спортивний комплекси.

Харківська зооветеринарна академія виникла як правонаступниця Харківського зооветеринарного інституту у грудні 2001 року. Зооветеринарний інститут створений на базі об’єднання 1960 року Харківського ветеринарного та Харківського зоотехнічного інститутів, які в свою чергу беруть витоки з Харківського ветеринарного училища першого розряду, тобто вищого, та Харківської землеробної школи, що були започатковані 1851 та 1855 роках відповідно. ХВУ – дітище Харківського університету, в якому було відкрито кафедру скотолікування. Історія ХЗІ починається з 1847 року, коли під Харковом була створена «Південно-західна ферма» як навчальний заклад.